images (4).jfif

​TEMA:

• Opasnost od zagađenja voda i uticaj na naše zdravlje

• Zakonska regulativa i kaznena politika

• Način izrade akcionih planova za dostizanje graničnih vrednosti do 2025. godine

• Primeri i rešenja postrojenja

• Uslovi i način pristupa za dobijanje sredstava iz IPARD fonda i mogućnosti korišćenja sredstava

CILJ:

• Upoznavanje korisnika sa zakonskim obavezama iz regulative, kaznenom politikom za nepoštovanje obaveza i podizanjem svesti o uticaju otpadnih voda na naše zdravlje i životnu sredinu.

• Objašnjenje značaja primene standarda kao alata konkurentnosti, pristup i povlačenje sredstava iz IPARD fonda kao i tehnologije koje su zastupljene za rešavanje problema otpadnih voda.

Neadekvatno ispuštanje otpadnih voda u životnu sredinu, predstavlja kršenje svih zakonskih i strukovnih normi.

Kome je namenjen vebinar?

Vebinar je namenjen malim, srednjim i velikim kompanijama koje imaju probleme sa komunalnim ili industrijskim otpadnim vodama bez obzira na oblast industrije kojom se bave.

Standardizacija upravljanja otpadnim vodama, kaznena politika i tehnička rešenja

09. februar 2021. godine

Predavači

1. Vesna Polumirac – inspektor grada Beograda i član Upravnog odbora MINS (Mreža Inspektora Srbije)

2. Srđan Gajić – predsednik Udruženja 3e (OCD) i konsultant za zaštitu životne sredine

3. Dr. Vlada Kovačević – konsultant i naučni radnik, Institut za ekomoniku poljoprivrede

4. Nebojša Lacković - ekspert iz oblasti pijaćih i otpadnih voda, predstavnik firmi BluLinea i KW International.

logo-3e_Plavo_pozadina_vodoravno.png
logo PKS.jpg