Otpadne vode.jpg

Institut za standardizaciju Srbije organizovao je seminar „Standardizacija u oblasti upravljanja otpadnim vodama, regulativa, kaznena politika i tehnička rešenja”, u saradnji sa Udruženjem „3e” iz Beograda.

Seminar je namenjen velikim industrijskim sistemima iz svih oblasti i upoznaje korisnike sa obavezama iz regulative, sa kaznenim merama, i podiže svest o uticaju otpadnih voda na naše zdravlje i zagađenje životne sredine.

Objašnjava se značaj primene standarda kao alata konkurentosti i predstavljena su tehnološka rešenja za rešavanje problematike otpadnih voda, neadekvatno postupanje sa otpadnim vodama i njihovo ispuštanje u životnu sredinu, koje predstavljaju kršenje zakonskih i strukovnih normi.

Posebno su obrađene teme:

• opasnosti od zagađenja voda,

• stanje na terenu u ovoj oblasti,

• zakonska regulativa i kaznene mere,

• način izrade akcionih planova za dostizanje graničnih vrednosti,

• monitoring otpadnih voda.

12. septembar 2019. godine

25. oktobar 2019. godine

Kome je namenjen seminar?

Seminar je namenjen predstavnicima velikih sistema svih grana industrije.

Predavači

1. Dr Elizabet Paunović, konsultant i nekadašnji šef Evropskog centra za zivotnu sredinu i zdravlje SZO u Bonu

2. Daliborka Radulović, gradski inspektor za zaštitu životne sredine, Beograd

3. Vesna Polumirac, komunalni inspektor Grada Beograda i član Upravnog odbora Mreže inspektora